ورود ثبت نام

     ورود به حساب کاربری

نام کاربری: *                
رمز ورود: *                  
مرا بخاطر داشته باش!

       ایجاد حساب کاربری

گزینه های ستاره (*) دار الزامی می باشند.
نام: *                             
نام کاربری: *                
رمز ورود: *                  
تائیدیه رمز ورود: *      
ایمیل آدرس: *            
تائیدیه ایمیل آدرس: *
کد امنیتی *
Reload Captcha

اسلامی اقتصاد او د پیسو اقتصادی سیاستونه

اقتصادی سیاستونه Economic Policies

د یو هیواد اقتصادی سیاستونه د مختلفو سیاستونو مجموعه ته وویل کیږی چې د پیسو سیاست(Monetary Policy)، مالی سیاست(Fiscal Policy) ، د عاید سیاست(Inome Policy) ، د سوداګرئ سیاست(Trdae Policy) ، د اسعارو سیاست(Currency Policy) باندی مشتمل کیږی.

ادامه مطلب...

راهکار های توسعه اقتصادی از دیدگاه علمای علم اقتصاد

نام کتاب کینز (نظریه عمومی اشتغال، پول و بهره) پیام خاصی دارد و آن اینکه نه نظریه پیشین کلاسیکی و نئوکلاسیکی، بلکه این نظریه است که کاربرد عام دارد؛ تعادل خودکار در سطح اشتغال کامل تنها یکی از موقعیت های قابل تحقق است.

آنچه به طور عموم انتظار می رود که در غیاب مدیریت تقاضای موثر دولت رخ دهد،

مزایایی انعطاف پذیری در کسب و کار های کوچک

برنامه های انعطاف پذیری محل کار در اغلب شرکت های معتبر در حال فراگیرشدن هستند. برای نمونه، شرکت افلک (Aflac) دارای دو گزینه ذیل برای کارگران است: یک هفته کاری چهار روزه (ده ساعت در روز) و یک هفته کاری سه روزه (دوازده ساعت در روز).

توسعه اقتصادی چیست اهداف و شاخص های توسعه اقتصادی کدامند؟

از سالیان بسیار دور، با افزایش سطح دانش و فهم بشر، کیفیت و وضعیت زندگی او همواره در حال بهبود و ارتقا بوده است. بعد از انقلاب فرهنگی اجتماعی اروپا (رنسانس) و متعاقب آن انقلاب صنعتی، موج پیشرفت های شتابان کشورهای غربی آغاز شد.
تنها کشور آسیایی که تا حدی با جریان رشد قرن های نوزده و اوایل قرن بیستم میلادی غرب همراه شد کشور ژاپن بود.

الگو های تجاری که سرمایه گذاران آنرا ترجیح می دهند

چرا سرمایه گذاران در مورد شرکت هایی مانند اپل وDisney رفتاری نامتعارف از خود نشان می دهند؟ آیا دلیل آن عوامل مالی، مدیریت فوق العاده، چشم انداز صنعت، ارتباط خوب سرمایه گذاران یا زمان بندی مناسب است؟ احتمالا تمامی این موارد دلایل این رویکرد است. ولی مورد دیگری نیز ممکن است در این انتخاب ها دخیل باشد.

نظام اقتصاد اسلامی، طرق پیدا کردن دولت و سرمایه

اسلام برای برقراری زندگی اقتصادی انسان روی انصاف، عدل وراستی اصول و حدودی مقرر نموده است تا پیدایش پول وسرمایه، استعمال وهمه نظام گردش آن روی خطوطی به راه افتد که برای آن ترسیم شده است.

طرق پیدا کردن دولت وسرمایه وشیوه های گردش آن چگونه باشد؟

تغیرات در قانون معادن افغانستان برای جذب سرمایه‌ گذاری خصوصی

حکومت افغانستان در تلاش است تا با تعدیل قانون معادن افغانستان، از استخراج غیرقانونی معادن جلوگیری کرده و سرمایه گذاران بیشتری را در این بخش جذب کند.
شورای وزیران افغانستان روز شنبه پنجم حوت/اسفند، در یک نشست فوق العاده، موضوع معادن افغانستان را بررسی کرد.

معرفی کتاب نقش ارزشها و اخلاق در ارتباط با اقتصاد اسلامي

اگر ادعا شودكه اسلام داراي نظام اقتصادي كامل و سيستم اقتصادي با بيان جزييات است و تصويري همه‌جانبه از زواياي گوناگون اقتصادي دارد مي‌توان اين ادعا را واهي تصور كرد. اما واقعيت اين است كه اسلام تصويري كلي و عمومي از اقتصاد ارايه نموده و از مسايلي كه بر اساس شرايط هر دوره و روزگار دچار تغیير و دگرگوني مي‌شود پرهيز نموده‌ است.

چگونه می توانیم با بازاریابی عصبی، فروش خود را افزایش دهیم؟

بازاریابی عصبی در دنیا مورد استقبال فراوانی قرار گرفته است. بازاریابی عصبی بازاریابی است که با توجه به عملکرد مغز و سیستم اعصاب بدن طراحی شده است. شرکت های بزرگ بودجه های زیادی برای تحقیقات بازاریابی و طراحی سیستم های نظرسنجی اختصاص می دهند.

نفت چیست؟ تاریخچه و انواع نفت های خام جهان

ماده سیاه رنگی که از صخره ها می جوشید و به آن «روغن سنگ» می گفتند، برای سرخ پوستان آمریکا مصرف دارویی داشت و آن را شفابخش می دانستند. «پترولیوم» واژه ای لاتین و مشتق از «پترا» به معنای صخره و «اولیوم» به معنای نفت است.

این واژه با «اویل»، کم و بیش در یک معنا به کار می رود.

آخرین ویدیو ها

Bahar Media  SayahOnline

ورود به سایت