ورود ثبت نام

     ورود به حساب کاربری

نام کاربری: *                
رمز ورود: *                  
مرا بخاطر داشته باش!

       ایجاد حساب کاربری

گزینه های ستاره (*) دار الزامی می باشند.
نام: *                             
نام کاربری: *                
رمز ورود: *                  
تائیدیه رمز ورود: *      
ایمیل آدرس: *            
تائیدیه ایمیل آدرس: *
کد امنیتی *
Reload Captcha

مسلمانانی که در اروپا زندگی می کنند چند ساعت باید روزه بگیرند؟

مسلمانانی که در اروپا زندگی می کنند چند ساعت باید روزه بگیرند؟

امسال مسلمانان بسیاری از کشورها، طولانی‌ترین روزهای روزه‌داری را در طول ۳۳ سال گذشته تجربه خواهند کرد. فاصله اذان صبح تا غروب خورشید در بریتانیا و زمانی که روزه‌داران دست از خوردن و آشامیدن می‌کشند، به حدود ۱۹ ساعت می‌رسد.

ادامه مطلب...

د رمضان په میاشت کی د صحی خوړو تغذیوی لارښود

 د رمضان میاشت هغه خلکو ته چی روغتیایی حالت کی بدلون راوستل غواړی یو بهترین فرصت دی ، په ځانګړی توګه هغه څوک چی د وزن کموالی او د سګرت بندول غواړی یو طلایی چانس دی. روغتیایی ستونزی لرونکی خلک باید د روژی نیولو څخه مخکی خپل اړوند داکتر وګوری او مشوره تری واخلی. 

در رمضان برای حفظ سلامت وجود چه باید کرد؟

رمضان امسال در نیم کرۀ شمالی در طولانی‎ترین روزهای سال و گرمترین روزهای تابستان تصادف کرده است و در شماری از کشورهای شمال اروپا مسلمانان باید برای کم از کم ۲۱ ساعت روزه دار باشند. اما چگونه می توان برای این مدت طولانی بدون خورد و نوش سلامت وجود خود را حفظ کرد؟

ماه مبارک رمضان ماه خيزش و سازندگي است

ما در حال تنفس نسيم عطر آگين رمضان مبارك هستيم كه به تشريف آوري آن احساس سعادت مي كنيم؛ چون در رمضان نسيم الهي مي وزد و اين ماه رحمت و مغفرت و رهايي از آتش است. درين ماه درس هاي مهمي وجود دارد و در واقع رمضان مدرسه آموختن و آموختاندن محسوب مي گردد و جايگاه تربيتي به مفهوم عام آن مي باشد كه مسلمان در آن بسا عبادات را عملي نموده و به اخلاق عالي و متيني آراسته مي گردد و از اخلاق پست و مذموم پاك مي شود و اراده انسان مسلمان از هر قيد و تسلطي رها شده و همتش بلند و رفتارش مهذب مي گردد.

رمضان فرصتي براي تغییر حالات روحی و جسمی

بر دروازه هاي رمضان:

رمضان با روشنايي، طراوت، خوبي ها و پاكيزگي هايش در شُرف آمدن است، مي آيد تا انسان ها را بر محور قوت تصميم گيري و دگرگوني در برابر سختي ها و پيروزي در مقابل مشكلات زندگي تربيه كند.

ماه مبارک رمضان ماه عبادت و بندگی خالق یکتا

بسم الله الرحمن الرحیم

چکیده
ماه مبارک رمضان ماه عبادت و بنده گی خالق یکتا است. رمضان آورنده و هدیه دهنده یی عبادت؛ بنده گی خداوند متعال؛ رضایت الله متعال «ج»؛ اطاعت؛ برکت؛ اتفاق و همدیگر پذیریی؛ صبر و شکیبایی؛ انسان دوستی و... است. در این نوشته روی واژه روزه؛ احکام روزه در مورد بیمار؛ مسافر؛ زن بار دار؛ فرضیت ماه مبارک رمضان؛ مکروه کننده و باطل کننده های روزه؛ ایام حرام روزه گرفتن؛ آداب رمضان؛ فایده های رمضان؛ خوشی های عید رمضان و... بحث صورت گرفته است.

اجر و پاداش های ماه مبارک رمضان برای روزه داران

ماه مبارک رمضان دارای اجر و پاداش های بی شماری است که نمیتوان در چند برگه از کاغذ آن را نوشت بنا در این قسمت به گونه کوتاه روی اجر و پاداش آن اشاره میگردد.

حضرت پیامبر «ص» میفرماید: " بهترین و برترین صدقه و احسان آنست که در ماه مبارک رمضان انجام گیرد. " ( رواه الترمذی )

صدقه (زكات) فطر رمضان و مسائل مهم آن

زكات فطر، زكاتي است كه با پايان يافتن رمضان واجب مي گردد و پرداخت آن بر هر مسلماني چه كوچك و چه بزرگ، مذكر يا مؤنت فرض مي شود. در حديث متفق عليه از ابن عمررضی الله عنهما آمده است كه: * فَرَضَ رَسُولُ اللَّهِ صلی الله علیه وسلم زَكَاةَ الْفِطْرِ صَاعًا مِنْ تَمْرٍ أَوْ صَاعًا مِنْ شَعِيرٍ عَلَى الْحُرِّ وَالْعَبْدِ وَالذَّكَرِ وَالْأُنْثَى وَالصَّغِيرِ وَالْكَبِيرِ مِنْ الْمُسْلِمِينَ* «رسول خدا صلی الله علیه وسلم يك صاع از خرما يا جو را بر هر مسلماني به عنوان زكات خاتمه رمضان واجب گردانده است».

آخرین ویدیو ها

Bahar Media  SayahOnline

ورود به سایت