ورود ثبت نام

     ورود به حساب کاربری

نام کاربری: *                
رمز ورود: *                  
مرا بخاطر داشته باش!

       ایجاد حساب کاربری

گزینه های ستاره (*) دار الزامی می باشند.
نام: *                             
نام کاربری: *                
رمز ورود: *                  
تائیدیه رمز ورود: *      
ایمیل آدرس: *            
تائیدیه ایمیل آدرس: *
کد امنیتی *
Reload Captcha

دومین دور امتحان کانکور سال 1394 بر 1395 ولایت کابل اخذ شد

دومین دور امتحان کانکور ولایت کابل با اشتراک 8 هزارو 769 تن داوطلب در دانشگاه های کابل، تعلیم و تربیه شهید استاد ربانی و پولی تخنیک کابل اخذ شد.

 پوهنوال دوکتور فریده مومند وزیر تحصيلات عالي در حاليکه پوهاند بري صديقي معین امور محصلان، تعدادی از رؤسا و استادان دانشگاه های مرکزی نيز حضور داشتند، از جریان امتحان دیدن نموده ضمن تاکید بر جدیت و قاطعیت در امتحان کانکور از شفافیت کامل در این امتحانات اطمینان داد.

وی اضافه نمود که امسال با اقدامات جدی که وزارت تحصیلات عالی در رابطه به پروسه کانکور روی دست گرفت؛ این پروسه متفاوت از سال های قبل در 33 ولایت کشور با شفافیت سپری شد. وی گفت که شفافیت امتحان کانکور امسال در تاریخ امتحانات کانکور در کشور بی نظیر است.

به گفته وزیر تحصیلات عالی در نظر است تا نتايج امتحانات کانکور سال 1394 بر 1395 در 15 حمل سال 1395 اعلان گردد.

قرار است امسال در حدود دوصدو بیست هزار تن از جوانان کشور امتحانات کانکور را سپري نمايند که 58 هزار و 210 هزار تن آنها به نهاد های تحصيلات عالي دولتی، حدود شصت هزار تن آنها به موسسات نيمه عالي دولتی و همچنان جمله داوطلبان بی نتیجه که دارای نمرات بالا باشند به اساس تفاهم میان وزارت تحصیلات عالی و موسسات تحصیلات عالی خصوصی با تخفیف های مختلف به آن نهاد ها معرفی خواهند شد.

به گفته مسوولان به استثنای دو دور حوزه کابل تا کنون جمعآ از 155 هزار و 625 تن در 33 ولایت کشور امتحان اخذ گردیده است.

قرار است دور سوم امتحان کانکور حوزه کابل به روز پنجشنبه 27 حوت اخذ شود و امتحانات متباقی در دو دوره دیگر گرفته خواهد شد.

Loading...

آخرین ویدیو ها

Bahar Media  SayahOnline

ورود به سایت