ورود ثبت نام

     ورود به حساب کاربری

نام کاربری: *                
رمز ورود: *                  
مرا بخاطر داشته باش!

       ایجاد حساب کاربری

گزینه های ستاره (*) دار الزامی می باشند.
نام: *                             
نام کاربری: *                
رمز ورود: *                  
تائیدیه رمز ورود: *      
ایمیل آدرس: *            
تائیدیه ایمیل آدرس: *
کد امنیتی *
Reload Captcha

نتایج کانکور شبانه سال 1395 کابل و ولایات اعلام شد

در نشست خبری که به این منظور در مرکز رسانه های حکومت دایر شد، پوهنوال دوکتور فریده مومند وزیر تحصیلات عالی در حالیکه رئیس عمومی امتحانات و سخنگویی این وزارت نیز حاضر بودند؛ گفت در این امتحانات مجموعاً 10 هزارو 65 تن اشتراک نموده بودند که در نتیجه چهار هزار و 214 تن به شمول 446 تن اناث به دانشکده های شبانه نهاد های تحصیلات عالی راه یافتند.

در این امتحانان عبدالصبور فرزند عبدالروف با اخذ 338,4 نمره از کابل بلند ترین نمره را اخذ نموده و به دانشکده اقتصاد دانشگاه کابل راه یافته است.

وی گفت قبلاً حدود 146 برنامه شبانه بدون آنکه بودجه لازم، جای، استادان و سایر موارد آن در نظر گرفته شود جریان داشت که این وزارت را با یک سلسله مشکلات مواجه ساخته بود. وزارت تحصیلات عالی بعد از غور و بررسی این برنامه ها را به 82 برنامه با درنظر داشت نیاز بازار کار و ضرورت کشور معقول سازی نمود.

وزیر تحصیلات عالی علاوه کرد: رهبری وزارت تحصیلات عالی با تعهدی که داشت توانست پروسه اخذ امتحان کانکور شبانه را نیز مانند کانکور عمومی سال 1394 بر1395 با حمایت رهبری دولت افغانستان و تغییرات تخنیکی به صورت شفاف اخذ نموده و رضایت مردم را جلب نماید.

به گفته وزیر تحصیلات عالی امتحان کانکور شبانه سال 1395 در 18 ولایت کشور با شفافیت کامل اخذ شده که در این امتحانات از مجموع اشتراک کنندگان 2165 تن غیر حاضر، 3616 تن ناکام و به تعداد 70 تن دیگر کسانی بوده که نقل نموده بودند.

همچنان در این کنفرانس خبری وزیر تحصیلات عالی گزارش شش ماه اول بورسیه های تحصیلی را با رسانه ها شریک نموده گفت وزارت تحصیلات عالی در راستای ظرفیت سازی استادان و کارمندان 399 تن را به برنامه های ماستری و دوکتورا به کشور های هندوستان، فرانسه، آلمان، تایلند، چین، امریکا، جاپان، مصر، سویس، سلواک، هنگری و اندونیزیا فرستاده است که از آن‌جمله 134 تن استاد و 206 تن کارمند می باشد.

Loading...

آخرین ویدیو ها

Bahar Media  SayahOnline

ورود به سایت